Co kupić na Komunię Świętą

Czy książka to dobry i ciekawy prezent na komunię dla chłopca? Jak najbardziej. Musisz tylko zadbać o to, aby wybrana przez ciebie powieść dopasowana była do tego, co obdarowywana osoba przez ciebie lubi. Jeśli podobają jej się opowieści w świecie fantastyki, możesz postawić na Dwór srebrnych płomieni, czyli jedną z książek należących do cyklu autorstwa Sarah J. Maas. 

Science fiction i fantasy w jednym

Dwór srebrnych płomieni to w ostatnim czasie jedna z popularniejszych książek wśród młodzieży. Amerykańska autorka stworzyła całkiem oryginalne uniwersum, które zamieszkane jest przez różnorodne stworzenia i postacie. Dzięki temu czytając jej powieść, ma się wrażenie, jakby świat ten istniał naprawdę. Komu spodoba się ta seria? Przede wszystkim młodzieży, która lubi wątki fantastyczne, ale istotny jest dla niej także rozwój bohaterów. W Dworze srebrnych płomieni mamy go dużo. Warto też zaznaczyć, że każda kolejna część skupia się na innych postaciach lub postaci i to ją umieszcza w centrum wydarzeń. Oczywiście bohaterowie, których poznaliśmy wcześniej, nie znikają, ale pojawiają się na drugim lub trzecim planie.

Przemyślana historia

Seria Sarah J. Maas to precyzyjnie przemyślana opowieść, która zafascynuje czytelników lubiących brnąć przez długie i obszerne serie książek. Choć książki z tego cyklu raczej wpisują się w kategorię zwyczajnej literatury rozrywkowej, to młody czytelnik może wynieść z nich sporo dobrego. Szczególnie patrząc na to, jak zmieniają, dojrzewają i uczą się na błędach bohaterowie tego cyklu.

Czym wyróżnia się Dwór srebrnych płomieni autorstwa Sarah J. Mass na tle innych książek młodzieżowych:

– opowieść przedstawiona jest z różnych perspektywy,

– w historii pojawia się wielu różnorodnych bohaterów,

– oryginalny i pełne życia uniwersum wykreowane od podstaw,

– każdy tom z serii umieszcza w centrum inną postać,

– bohaterowie dojrzewają na naszych oczach.