Co kupić chłopcu na Komunię Świętą

Jeśli nie wiesz, jaki Prezent na komunię dla chłopca np. słodycze wybrać, postaw na coś uniwersalnego. Prawie każde dziecko lubi czytać szalone i pełne przygód opowieści. Dlaczego więc nie postawić na dobrą książkę dla dzieci? W tej kategorii doskonale sprawdzi się jedna z najlepszych powieści tego roku, czyli Małe licho i babskie sprawki autorstwa Marty Kisiel (to czwarty tom serii pod tytułem Małe licho). Warto zaznaczyć, że książkę można czytać samodzielnie, bez znajomości poprzednich części. Choć z drugiej strony pakiet książek okazać się może trafionym pomysłem na komunijny prezent. 

Opowiem wam o dojrzewaniu

Główny bohater serii Marty Kisiel dojrzewa. Zaczyna się rok szkolny i Bożydar musi wrócić do szkoły. Jakie jest jego zdziwienie, gdy okazuje się, że większość szkolny ubrań zaczęła być dla niego za mała. Kiedy to się stało? Czy faktycznie tak dużo urósł przez wakacje? Autorka w prostą i pełną przygód historię z wyczuciem wplata bardziej poważne wątki dotyczące dojrzewania. Zmiana jest jedyną stałą w życiu i każdy z nas musi się do niej przyzwyczaić, również mały Bożydar. 

Uniwersalna treść

Książka jest na tyle uniwersalna, że sprawi radość zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom. Powieści z serii Marty Kisiel warto czytać też razem z rodzicami, gdyż cykl ma wyjątkowe walory rozrywkowe. To, co rzuca od razu w oczy to niepowtarzalny i wyjątkowo uroczy humor oraz przystępny styl autorki. Małe licho i babskie sprawki to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na prezent komunijny, który zachęci dziecko do czytania.

Dlaczego książka Małe licho i babskie sprawki to idealna książka na prezent dla chłopca:

– książka jest częścią większej, pełnej przygód serii,

– znajdziemy tu grupkę różnorodnych i sympatycznych postaci,

– każdy z bohaterów jest inny, dzięki czemu łatwo się jest z nimi utożsamić,

– to książka o dorastaniu i powolnej, choć nieubłaganej zmianie,

– pełna humoru i radości opowieść o życiu dziecka.